Hurda Alüminyum Fiyatları

Geri dönüşüm ve hurdacılık sektöründe en değerli hurda türünün bakır olduğu gibi en sık karşılaştığımız hurda türü de alüminyumdur. Alüminyum, birçok nesnenin içerisinde yer aldığından dolayı en çok hurdacılığı yapılan maddelerden biridir. Alüminyum türleri arasında ise sert (kalın) alüminyum türüne rastlanır. Bunun haricinde farklı alanlarda kullanılmak üzere üretilmiş birçok çeşit alüminyum türü bulunuyor.  Hurda alüminyum fiyatları da maddenin türüne ve kullanım amacına bağlı olarak şekilleniyor.

Alüminyum Türlerinin Hurda Alüminyum Fiyatları Üzerine Etkisi Nasıldır?

Bahsettiğimiz gibi en sık rastlanan hurda alüminyum türü sert (kalın) alüminyumdur. Ancak bu maddenin diğer hurda türlerine göre bir handikabı bulunuyor. Alüminyumun geri dönüşüm esnasında eritilmesi oldukça zor olması hurda sert (kalın) alüminyum fiyatları konusunda etkili oluyor.

İkinci olarak en sık rastlanan alüminyum türü ise profil alüminyumdur. Genellikle sağlam olmasından dolayı direk olarak görev yapar. Sert (kalın) türe nazaran fiyatları biraz daha yüksek seyretmektedir. Burada belirleyici etken ise profil alüminyumun boyalı ya da boyasız olmasıdır.

Jant ve tel alüminyum, saf alüminyuma en yakın olan çeşittir. Saflığa yakın olmaları alüminyum hurda fiyatları konusunda olumlu bir etkendir. Dönüştürüldükten sonra hem araç tekerlek sisteminde hem de birçok ürünün imalat aşamasında kullanılabiliyorlar.

Alüminyum levha, sac dayanıklılığı yüksek olan bir nesnedir. Alüminyumun hurda haline dönüşmesinden önceki kullanım amacı hurda alüminyumun fiyatı konusunda oldukça etkili oluyor. Ancak buradaki başka bir önemli nokta ise alüminyumun saflığa yakınlığıdır. Piston ve radyatör gibi ürünler alüminyum ile başka bir nesnenin karışımından elde edildiğinden dolayı hurda fiyatları diğerlerine nazaran daha düşük seyrediyor.

Hurda Alüminyum Satmak için En Doğru Zamanı Nasıl Belirleyebiliriz?

Hurda alüminyum fiyatları araştırması yapıyor ve doğru zamanı belirleyemiyorsanız bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Bir ürünün piyasada bulunabilir olma özelliği arttığında bu ürünün fiyatı düşer. Örneğin, altın ve benzeri değerli maddelerin pahalı olmasının en önemli nedeni dünya üzerinde çok az miktarda bulunuyor olmasıdır.

Hurda alüminyum fiyat konusunda da piyasadaki bulunabilirlik derecesi önemli bir etkendir. Bazı dönemlerde çok yoğun bir hurda alüminyum talebi varsa hurda satışından alacağınız tutar düşük olacaktır. Bazı dönemlerde ise bu arz düşer ve piyasa hurda alüminyum talebini karşılama konusunda yetersiz kalır. Daha yüksek fiyatlarla hurda satmak istiyorsanız öncelikle piyasa araştırması yapmanız gerekiyor. Arzın düşük olduğu dönemlerde satışlarınızı gerçekleştirerek daha yüksek tutarlar kazanmanız mümkündür. Bunu ise borsalardan ve çeşitli mecralardan takip edebilirsiniz.

Hurda Alüminyum Nasıl Alınır?

Hurda alüminyumları bulunduğu yerden aldırmak için sizlerin ekstra bir çaba sarf etmesine gerek yok. Hurda firması ile iletişime geçtiğinizde hurda alüminyum fiyatının içerisinde nakliye işlemleri de dahildir. Bu sayede hurdadan kazandığınız ücret tam anlamıyla size kalabilir. Elinizde bulunan hurda alüminyumun büyüklüğüne bağlı olarak sizlere randevu aldığınız günde bir araç gönderilir. Ardından bu alüminyum hurdalar tesisimize getirilir. Gerekli işlemlerin ardından eritilerek yeniden kullanım için şekillendirilir.

Gebze Hurda Alüminyum Fiyatları

Kütahya’da aktif olarak hizmet verdiğimiz hurda ve geri dönüşüm firmamız, Gebze’de de büyük bir hızla büyüme sürecine devam ediyor. Bu sayede sizlerin bulunduğu yerden yüksek fiyatlarla hurdalarınızı alıyor, yeniden hem ülke ekonomisine hem de sizlere kazandırıyoruz. Gebze hurda arayışı içerisindeyseniz ve hurda alüminyum fiyatları konusunda bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

GÜNCEL HURDA ALÜMİNYUM ALIM FİYATLARIMIZ
HURDA CİNSİ KG BİRİM FİYATI
1 Araiş Levha Alüminyum 39.50 TL
2 Beyaz İmalat Profil Alüminyum 37.50 TL
3 Profil Eloksallı İmalat Alüminyum 35.50 TL
4 Profil Çıkma Alüminyum (Renkli) 34.50 TL
5 Hurda Alüminyum Profil Talaşı 24.50 TL
6 Sert Alüminyum Hurdası 28,50 TL
7 Ofset Matbaa Kalıbı Hurdası 45.00 TL
8 Yumuşak Alüminyum Hurdası 38.50 TL
9 Kompozit Alikobant İçi Siyah 8.70 TL
10 Alüminyum Klima Radyatörü (Bakırlı Petek) 67.00 TL
11 Çatı Alüminyum Hurdası 35.00 TL
12 Tel Alüminyum 45.00 TL
13 Jant Alüminyum 37.50 TL
14 Hurda Alüminyum Curufu Fiyat Sorunuz

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir