Hurda Alüminyum Fiyatları

Geri dönüşüm ve hurdacılık sektöründe en değerli hurda türünün bakır olduğu gibi en sık karşılaştığımız hurda türü de alüminyumdur. Alüminyum, birçok nesnenin içerisinde yer aldığından dolayı en çok hurdacılığı yapılan maddelerden biridir. Alüminyum türleri arasında ise sert (kalın) alüminyum türüne rastlanır. Bunun haricinde farklı alanlarda kullanılmak üzere üretilmiş birçok çeşit alüminyum türü bulunuyor.  Hurda alüminyum fiyatları da maddenin türüne ve kullanım amacına bağlı olarak şekilleniyor.

hurda alüminyum fiyatı

Alüminyum Türlerinin Hurda Alüminyum Fiyatları Üzerine Etkisi Nasıldır?

Bahsettiğimiz gibi en sık rastlanan hurda alüminyum türü sert (kalın) alüminyumdur. Ancak bu maddenin diğer hurda türlerine göre bir handikabı bulunuyor. Alüminyumun geri dönüşüm esnasında eritilmesi oldukça zor olması hurda sert (kalın) alüminyum fiyatları konusunda etkili oluyor.

İkinci olarak en sık rastlanan alüminyum türü ise profil alüminyumdur. Genellikle sağlam olmasından dolayı direk olarak görev yapar. Sert (kalın) türe nazaran fiyatları biraz daha yüksek seyretmektedir. Burada belirleyici etken ise profil alüminyumun boyalı ya da boyasız olmasıdır.

Jant ve tel alüminyum, saf alüminyuma en yakın olan çeşittir. Saflığa yakın olmaları alüminyum hurda fiyatları konusunda olumlu bir etkendir. Dönüştürüldükten sonra hem araç tekerlek sisteminde hem de birçok ürünün imalat aşamasında kullanılabiliyorlar.

Alüminyum levha, sac dayanıklılığı yüksek olan bir nesnedir. Alüminyumun hurda haline dönüşmesinden önceki kullanım amacı hurda alüminyumun fiyatı konusunda oldukça etkili oluyor. Ancak buradaki başka bir önemli nokta ise alüminyumun saflığa yakınlığıdır. Piston ve radyatör gibi ürünler alüminyum ile başka bir nesnenin karışımından elde edildiğinden dolayı hurda fiyatları diğerlerine nazaran daha düşük seyrediyor.

Hurda Alüminyum Satmak için En Doğru Zamanı Nasıl Belirleyebiliriz?

Hurda alüminyum fiyatları araştırması yapıyor ve doğru zamanı belirleyemiyorsanız bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Bir ürünün piyasada bulunabilir olma özelliği arttığında bu ürünün fiyatı düşer. Örneğin, altın ve benzeri değerli maddelerin pahalı olmasının en önemli nedeni dünya üzerinde çok az miktarda bulunuyor olmasıdır.

Hurda alüminyum fiyat konusunda da piyasadaki bulunabilirlik derecesi önemli bir etkendir. Bazı dönemlerde çok yoğun bir hurda alüminyum talebi varsa hurda satışından alacağınız tutar düşük olacaktır. Bazı dönemlerde ise bu arz düşer ve piyasa hurda alüminyum talebini karşılama konusunda yetersiz kalır. Daha yüksek fiyatlarla hurda satmak istiyorsanız öncelikle piyasa araştırması yapmanız gerekiyor. Arzın düşük olduğu dönemlerde satışlarınızı gerçekleştirerek daha yüksek tutarlar kazanmanız mümkündür. Bunu ise borsalardan ve çeşitli mecralardan takip edebilirsiniz.

Hurda Alüminyum Nasıl Alınır?

Hurda alüminyumları bulunduğu yerden aldırmak için sizlerin ekstra bir çaba sarf etmesine gerek yok. Hurda firması ile iletişime geçtiğinizde hurda alüminyum fiyatının içerisinde nakliye işlemleri de dahildir. Bu sayede hurdadan kazandığınız ücret tam anlamıyla size kalabilir. Elinizde bulunan hurda alüminyumun büyüklüğüne bağlı olarak sizlere randevu aldığınız günde bir araç gönderilir. Ardından bu alüminyum hurdalar tesisimize getirilir. Gerekli işlemlerin ardından eritilerek yeniden kullanım için şekillendirilir.

Hurda Alüminyum Fiyatları

Kütahya’da aktif olarak hizmet verdiğimiz hurda ve geri dönüşüm firmamız, Gebze’de de büyük bir hızla büyüme sürecine devam ediyor. Bu sayede sizlerin bulunduğu yerden yüksek fiyatlarla hurdalarınızı alıyor, yeniden hem ülke ekonomisine hem de sizlere kazandırıyoruz. Gebze hurda arayışı içerisindeyseniz ve hurda alüminyum fiyatları konusunda bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hurda Alüminyum Fiyatları

Hurda Alüminyum Tel Fiyatı 46,00 ₺/Kg
Hurda Alüminyum Araiş Fiyatı 44,00 ₺/Kg
Hurda Alüminyum Jant Fiyatı 44,00 ₺/Kg
Hurda Alüminyum Ofset Matbaa Fiyatı 44,00 ₺/Kg
Hurda Alüminyum Boyasız Profil Fiyatı 45,00 ₺/Kg
Hurda Alüminyum Profil Fiyatı 45,00 ₺/Kg
Hurda Alüminyum Tas Tabak Fiyatı 35,00 ₺/Kg
Hurda Alüminyum Piston Fiyatı 30,00 ₺/Kg
Hurda Alüminyum Sert Kartel Fiyatı 24,00 ₺/Kg
Hurda Alüminyum Kutu Fiyatı 19,00 ₺/Kg
Hurda Alüminyum Radyatör Fiyatı 22,00 ₺/Kg
Hurda Alüminyum Talaş Fiyatrı 22,00 ₺/Kg
Hurda Çelikli/Plastikli Alüminyum Tel Fiyatı 23,00 ₺/Kg
Hurda Alüminyum Bakırlı Petek Fiyatı 74,00 ₺/Kg

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir