İstanbul Anadolu yakası

Anadolu Yakasi Hurdacı

Hurdalar, zaman aşımına uğrayan ve kullanım açısından son kullanma tarihi geçmiş ve artık hiçbir şekilde kullanılamayacak ürünler ve atıklardır. Metal ve demir hurdası, en değerli hurda çeşitleridir ve en çok para kazandıran ve fiyatı en yüksek olan hurdalardır. Hurda, hem satışı ile para kazanmak için kullanılabilir hem de geri dönüşüm için ciddi anlamda bir fayda sağlamaktadır. Bu da demek olur ki, hurda satışı hem para kazanmak için hem de geri dönüşüm ve içinde yaşadığımız dünyanın biraz da olsa olumlu bir şekilde etkilenebilmesi için ciddi bir fayda sağlamaktadır. Ayrıca gebze hurda alım ile sağlanan enerji tasarrufu, hiçbir şekilde göz ardı edilemez.

Son yıllarda, teknolojinin de gelişmesi ile gebze hurda alım işlemleri çok daha basit bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu da geri dönüşüm işlemlerinin çok daha kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilmesini sağlamaktadır. Yani siz uygun hurda fiyatları ile hurdalarınızdan kurtulurken aynı zamanda da doğayı korumuş olursunuz. Özellikle anadolu yakasi hurdaci firmaları da çok fazlalaşmıştır. Ancak gebzehurdasan olarak bizler, bu anadolu yakasi hurdaci firmaları arasından en önde gelen firmalardan biriyiz. Akla gelebilecek her türlü materyali hurda olarak almaktayız ve bu gebze hurda alım olarak fiyatlarımız da oldukça makul. Yani uygun hurda fiyatları ile malzemelerinizi alıp hem para kazanmanızı hem de doğaya ve çevreye büyük bir katkı sağlamanızı hedeflenmekteyiz.

Hurda Çeşitleri

 • Kâğıt hurdası
 • PVC hurdası
 • Bakır hurdası
 • Demir hurdası
 • Trafo Hurdası
 • Kablo hurdası
 • Nikel hurdası
 • Elektronik hurda

Sahip olduğunuz her çeşit hurdayı, uygun ve düzgün gebze hurda alım fiyatlarıyla sizden almaktayız. Siz de geri dönüşümünüzü yaparken karşılığında para alabilmektesiniz. Anadolu yakasi hurdaci firması olarak biz, tüm bu geri dönüşüm işlemlerinizi doğru ve düzgün bir şekilde gerçekleştirebilmeyi hedeflemekteyiz. Ayrıca diğer anadolu yakasi hurdaci firmaları ile karşılaştırılınca da gebze hurda alım işlemleri en çok bizimle gerçekleştirilmektedir. Gebze hurda alım öncüsü gebzehurdasan, sektörde bir öncü olarak kabul edilmektedir ve geri dönüşüm konusunda da oldukça uzmandır. Geri dönüşüm sağlamak konusunda bir numara olarak kabul edilmektedir.

Geri Dönüşüm Ve Biz

Geri dönüşüm, artık daha fazla kullanım için uygun olmayan ürünlerin geri dönüştürülerek tekrar kullanılabilir bir hale getirilmesidir. Bu artık kullanılamayacağı düşünülen maddeler atık madde olarak kabul edilirler ve geri dönüşüm sonucunda da tekrar ham madde olarak imalat sürecine eklenirler. Geri dönüşüm, bu atık madde olarak kabul edilen maddelerin, içinde bulunduğumuz gezegeni olumsuz bir şekilde etkilemesini engellemektir. Anadolu yakasi hurdaci olarak biz de bu geri dönüşüm için elimizden geldiği kadar katkı sağlamayı amaçlamaktayız. Böylelikle de gezegenimizi korumak ve daha yaşanılabilir bir hale getirmeyi hedeflemekteyiz. Bu yüzden anadolu yakasındaki hurda işlemleriniz için anadolu yakasi hurdaci firmamız olan gebzehurdasanı mutlaka tercih etmelisiniz.

Neden Geri Dönüşüm?

 • Geri dönüşümün bize sağladığı en büyük fayda, çöp depolarının ve kullanım alanlarının arttırılması ve kullanım ömürlerinin uzamasıdır. Böylelikle çöp alanlarında yalnız çöp bulundurulur ve atık madde kalmaz. Çöp için de kullanım alanları artmış olur.
 • Geri dönüşüm, karbon salınımını azaltır. Bunun da en büyük sebebi, fabrikaların sil baştan hammadde üretmesini engellemesidir. Çünkü anadolu yakasi hurdaci olarak bizler, bu hurdalarınızı geri dönüştürerek tekrardan ham madde haline getirmekteyiz. Ham madde üretimi azalan fabrikalar da daha az çalışacakları için ortaya çıkacak karbon gazı salınımının miktarı ciddi bir azalış gösterir.
 • Karbon salınımının da azalması ile birlikte doğa korunur. Doğaya çok daha az zarar verilmeye başlanır. Bunun sebebi de doğada kaldığı zaman çöp olacak ya da doğaya zarar verecek ürünler tekrardan geri dönüştürülerek daha işlevsel bir hale getirilir. Yani anadolu yakasi hurdaci olarak biz tamamen doğa dostu bir firmayız.
 • Anadolu yakasi hurdaci firması olarak ciddi bir enerji tasarrufu sağlamaktayız. Çünkü alüminyum ve demir gibi materyallerin üretim aşamalarında büyük bir azalma ortaya çıkar ve daha az enerji harcanması gerekir. Böylelikle de ortaya büyük bir enerji tasarrufu çıkar. Yani ürün sıfırdan üretilmek yerine %35 gibi bir oranda hazır olarak üretilmeye başlanır. Yani ne kadar fazla geri dönüştürülmüş ürün kullanılırsa, o kadar fazla enerji tasarrufu ortaya çıkar.
 • Çevre kirliliği ciddi miktarda azalma gösterir. Çünkü çevrede bulunan ve geri dönüşüm için uygun olan âtıl materyaller ortadan kaldırılır. Bu da çevredeki kirliliği büyük miktarda azaltır. Ayrıca geri dönüşüm yoluyla biz anadolu yakasi hurdaci tarafından tekrar doğaya kazandırılmış ürünlerin kullanımı sonucunda hava kirliliği, su kirliliği ve kullanılan su miktarında büyük bir azalma ortaya çıkar.

Geri Dönüşüme Uygun Materyaller

 • Ahşap
 • Plastik
 • Demir
 • Cam
 • Organik Atıklar
 • Alüminyum
 • Organik Atıklar

Bu materyaller, yani kısacası günlük hayatımızda kullanmakta olduğumuz çoğu ürün geri dönüşüm için oldukça uygun ürünlerdir. Yani aslında geri dönüşüm yapmak şu anda yaşadığımız dünyanın sahip olduğu en büyük ihtiyaçtır. Biz de anadolu yakasi hurdaci olarak bu ihtiyaçları karşılamak için elimizden geleni yapmaktayız. Gebze hurda alım olarak hurdaları alıp geri dönüşüme sokmaktayız. Çünkü günümüzde doğru ve yeterli miktarda bir geri dönüşüm yapılmamaktadır. Bu yüzden dünyamız yok olmanın eşiğindedir. Bizler bu geri dönüşüm konusunda ne kadar bilinçli olursak, dünyaya ve çevreye katkımız o kadar fazla olur. Hurda satmak ve gebze hurda alım işlemleri yapmak da bu geri dönüşümün temek yapı taşlarıdır. Ayrıca anadolu yakasi hurdaci firmalarından en önde geleni olarak bizler, Gebze hurda alım konusunda en iyi fiyatları sizlere sunmaktayız. Bu uygun hurda fiyatları sebebiyle de sıklıkla tercih edilmekte ve sevilmekteyiz. Her ne kadar hurda fiyatları materyallere göre değişiklik gösterse de gebze hurda alım firmamız sizlere en uygun hurda fiyatları sunmak konusunda oldukça kararlıdır.

Hurdalar Nasıl Geri Dönüştürülür?

Geri dönüşümün ilk aşaması, geri dönüştürülecek kaynağın belirlenmesidir. Çünkü her materyal geri dönüştürülebilecek materyal değildir. Yani kısacası hurda ve çöp arasındaki fark bilinmeli ve bu ayrıma göre materyaller ayrılmalıdır. Demir hurdası, kâğıt hurdası gibi her hurda çeşidi farklıdır ve kendi sınıfına göre ayrılmalı ve ayıklanmalıdır. Bu ayrıştırılan atıklar belediyeler ile anadolu yakasi hurdaci firmanın iletişime geçmesi yoluyla bildirilir ve buna uygun işlemler gerçekleştirilir. Çoğunlukla bu atıkların toplanması için özel depolar kullanılır. Bu depolar konteynerler, kumbaralar, iç mekân kutuları gibi depolardır.

Sonraki aşamada, bu materyaller kendi içlerinde sınıflandırılırlar. Örneğin kâğıt hurdası bir arada, demir hurdası bir arada gibi olmak üzere her hurda kendi içinde sınıflandırılmalıdır. Böylelikle kendi sınıflarında depolanıp saklanırlar ve karışıklık olması ya da geri dönüşüm aşamasında bir sorun çıkma olasılığı engellenmiş olur. Doğaya ve çevreye de olabildiğince katkı sağlanır.

Materyallerine göre sınıflandırılan ve ayrıştırılan atıklar, tesislerde bazı fiziksel ve kimyasal işlemlerden geçmektedir. Sonrasında bu ayrıştırılan materyaller ham madde olarak kullanılmaya başlanır. Yani bu ham maddeler kullanılarak artık üretim sıfırdan yapılmak yerine zaten üretilmiş olacak. Ayrıca bu sayede de doğanın kirletilmesi azalır. Çünkü ham maddelerin sıfırdan üretilmesi aşamasında ciddi bir doğa kirletilmesi ortaya çıkar. Ham madde hazır olduğu zaman ise bu zarar ciddi bir miktarda azalır. Yani eğer anadolu yakasi hurdaci arayışında iseniz ve siz de düzgün bir geri dönüşüm işlemi uygulayan bir firma ile çalışıyorsanız mutlaka bize ulaşın.

Hurdaların Geri Dönüşümü

Demir hurdası, çoğu hurdadan daha zor hazırlanan bir hurdadır. Özellikle de son zamanlardaki inşaat artışı ve otomotiv sanayisindeki demir artıkları sebebiyle de çok fazla karşımıza çıkmaktadır demir hurdası. Hurda fiyatları açısından da en çok para eden hurda çeşididir. Yani piyasa değeri en yüksek hurdadır. Yani en değerli hurda materyali demir hurdası olarak kabul edilir. Demir hurdası fiyatı da ürünün ve materyalin kilosuna göre hurda fiyatları rahatlıkla belirlenebilir. Böylece de gebze hurda alım işleminizi tamamlayabiliriz.

En basit geri dönüşüm işlemi uygulanan materyal alüminyumdur. Atık alüminyum, küçük parçalara bölünerek eritilir. Bu da döküm alüminyuma sahip olmamızı sağlar. Bu döküm alüminyum tamamen geri dönüştürülmüş alüminyumdan elde edilmiş olur. 10 adet alüminyum içecek kutusunun eritilip geri dönüştürülmesiyle bir enerji kazanılır. Bu kazanılan enerji, bir televizyonun 30 saat çalışınca harcadığı enerjiye eş değerdir. Anadolu yakasi hurdaci firması olarak bizler sizin için en uygun fiyatlı gebze hurda alımı işlemini gerçekleştirmekteyiz.

Kâğıt geri dönüşümü, çok fazla tekrarlanamayan bir geri dönüşümdür. Kâğıt, suda bekletilerek liflerine ayrıştırılır. Bu liflerine ayrıştırılan kâğıda bazı kimyasallar eklenerek mürekkebin kâğıttan akması sağlanır. Bu geri dönüştürülmüş kâğıt lifleri ile de yeni kâğıt elde edilir. Geri dönüştürülmüş her kâğıtta lifler kısalır. Bu da çok sıklıkla geri dönüşüm yapılmasını engeller. Kâğıt geri dönüşümü, mutlaka bilir kişilerin yapması gereken bir işlemdir. Doğru yapılmazsa kâğıt geri dönüştürülemez. Bu yüzden anadolu yakasi hurdaci firması olarak bizler, bu işlemi doğru ve düzgün yapmaktayız. Ayrıca gebze hurda alım olarak bizler kâğıt hurda fiyatları açısından çok uygun tekliflerle hurdalarınızı almaktayız. Geri dönüştürülmüş her 1 ton kâğıt, 17 ağacın kesilmemesi demektir. Bu yüzden ne kadar çok ve düzgün kâğıt geri dönüştürülürse dünyamız için o kadar iyidir. Ayrıca ağaç demek oksijen demektir. Bu yüzden ağaçların kesilmesini ne kadar azaltabilirsek bizler için o kadar iyidir.

Kablo hurdası ile bakır ve plastik hurdaları elde edilir. Yani kabloların içindeki bakırlardan bakır hurdası, etraflarını saran plastiklerden de plastik hurdası elde edilir. Bu bakır ve plastik hurdalarını, anadolu yakasi hurdaci firması olarak biz elde etmekte uzmanız. Bu bakır hurdası ve plastik hurdası için de en uygun gebze hurda alma için fiyat vermekteyiz. Sizler için en uygun hurda fiyatları ile sizlere hizmet sunmaktayız.

Anadolu yakası hurdaci firması olarak biz, sizlere en uygun fiyatlarla gebze hurda alım yapmak için buradayız. Temel hedefimiz geri dönüşüme katkı sağlamak ve dünyayı daha temiz ve yaşanılabilir bir hale getirmektir. Bu da bizi diğer anadolu yakasi hurdaci firmalarından daha ön plana çıkartan bir özelliktir. Hurda fiyatları, geri dönüştürülecek materyale, geri dönüştürülecek materyalin kilosuna ve ürüne göre değişiklik gösterse de gebze hurda alım fiyatları açısından oldukça uygundur. Bu sebeple sahip olduğunuz demir hurdası, kâğıt hurdası gibi her türlü hurda satımında bizi tercih ederseniz kesinlikle memnun kalacaksınız. Hem uygun hurda fiyatları hem de kaliteli hizmet açısından anadolu yakasi hurdaci firmalarından en ön plana çıkan firma olduğumuz için de gönül rahatlığıyla gebze hurda alım işlemlerinizi bizimle gerçekleştirebilirsiniz.