Hurda Kablo Fiyatları

Kablolar elektrik elektronik, otomotiv, inşaat ve yüzlerce sektörde kullanılan ürünlerdir. Ancak bazı etkiler bu kabloların kullanılamaz hale gelmesine neden oluyorlar. Örneğin zaman içerisinde kabloların eskimesi, kullanıldığı alanın yıkılması gibi sebepler kabloların hurda sınıfında değerlendirilmesini gerektiriyor. Aslında kabloların hurda olarak değerlendirilmesinde dışındaki plastik değil, iç kısmında bulunan bakır ve benzeri teller neden oluyor. Bunların kaliteleri de hurda kablo fiyatları hususunda belirleyici rol oynuyor.

Hurda Kablo Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Geri dönüşüm ve hurdacılık sektörü içerisinde kabloların muhteşem bir Pazar payı bulunuyor. Hurda kabloların çeşitleri ve kullanım özelliklerine göre hurda fiyatında bazı değişiklikler meydana geliyor. Ayrıca, hurda olarak değerlendirilecek olan kablonun miktarı da fiyatını etkiler. Hurda kablo fiyatlandırmasında 6 adet önemli madde bulunuyor.

  1. Metal borsası ve dolar kuru: Doların hurda satışı yapacağınız günkü değeri fiyatı belirleme konusunda çok önemli bir etkendir. Ayrıca metal borsası da satış zamanındaki arz talep ilişkisini ifade eder.
  2. Hurda kablo çeşidi: Hurda kablo çeşitleri, hurda kabloların fiyatları konusunda en önemli etkenlerdendir. Çünkü içeriğindeki maddeler de bu çeşide göre değişiklik gösterir.
  3. Hurda kablonun miktarı: Hurda kablo miktarı ne kadar fazla olursa alacağınız birim başına düşen ücret de buna göre artış gösterir.
  4. Hurda kabloların durumu: Aşırı yıpranmış hurda kablolar daha yenilerine nazaran daha az fiyatla ücretlendirilir.
  5. Hurdanın alınacağı adres: Hurda kablonun fiyatı konusunda etkili hususlardan biri de hurdanın hangi adresten alınacağıdır. Kendinize çok uzak bir bölgeden hurdacı çağırırsanız nakliye masrafları sizlere yansıyacaktır. Bizler Gebze bölgesinde hurda hizmeti veriyoruz. Bu sayede Gebze’de bulunan hurda işlerinizde sizlere en yüksek fiyatı vermeye gayret gösterebiliyoruz.
  6. Geri dönüşüm ve kablo fiyatları: Hurda satışı yaptığınız andaki geri dönüşüm maliyetleri oldukça önemlidir. Geri dönüşüm fabrikasının kar elde edebilmesi için belirli bir fiyat aralığı koyması gerekir.

Hurda Kablo Fiyatları Üzerinde Kablo Çeşitlerinin Etkisi

Hurda kablo fiyatları konusunda kablo çeşitleri önemli bir etkiye sahiptir. Örneğin, kablo içeriğinin bakır olması fiyatı önemli ölçüde yukarı çeker. Bakır, hurdacılık sektöründe en yüksek fiyattan satılan hurda türüdür. Bakır kablolar diğerlerine nazaran satıcısına daha çok kazandırır. Bakır kablolar ise soyulmuş ve soyulmamış olmasına göre değerlendirilir. Yazının başında da bahsettiğimiz gibi hurda kabloda önemli olan nokta içeriğindeki malzemedir. Eğer kablonun dışındaki plastik soyulmuş ve yalnızca bakır kalmışsa buna soyulmuş bakır denir ve daha yüksek tutarlardan satışa sunulabilir.

Bakır kablo haricinde karışık kablo, antigron, tek damar kalın iç tesisat kablosu, yer altı enerji kablosu, TTR hurda kablo, çelik zırh hurda kablo, hurda fare yemez kablo gibi çeşitler bulunuyor. İçeriğindeki bakır, alüminyum ve diğer maddelerin miktarlarına göre fiyatlandırma yapılıyor.

Gebze Hurda Kablo Fiyatları

Hurdacılık sektörüne Kütahya bölgesinde giriş yaptık. Burada elde ettiğimiz müşteri memnuniyeti sayesinde ülke ekonomisine katkı sağlamanın haklı gururunu yaşayarak Gebze ve İstanbul’un Anadolu yakasında faaliyet göstermeye başladık. Gebze hurda pazarında önemli bir yer edinerek sizlerden hurda almaya ve dönüştürmeye devam ediyoruz. Hurda kablo fiyatları hususunda piyasa ortalamasının üzerinde fiyatlar vererek sizlerin kazanmasına yardımcı oluyoruz. Ayrıca geri dönüşüm ile ülkemize katkı sağlıyor, geniş bir istihdam alanı yaratıyoruz. Adresten hurda alma, yüksek fiyatlar ve randevuyu geciktirmeme özelliklerimiz sayesinde hurdacılık sektöründe yeni bir döneme imza attık. Sizler de Gebze hurdacı arayışı içerisindeyseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

GÜNCEL HURDA KABLO ALIM FİYATLARIMIZ
HURDA CİNSİ KG BİRİM FİYATI
1 Karışık Kablo Hurdası 35.50 TL
2 Antigron Hurda Kablo 32.50 TL
3 İç Tesisat Kablosu Tek Damar Kalın 51.50 TL
4 Yer Altı Enerji Kablosu 43.50 TL
5 Hurda Kablo Ttr 30.50 TL
6 Çelik zırh ve Çelik İçli Kablo 19-44 TL
7 Tek Tip Hurda Kablo Fiyat Sorunuz
8 Fare Yemez Kablo 38.50 TL
9 Ptt Kablo İçi (Deşe) 86.50 TL
10 Ptt Kablo İçi Yağlı (Deşe) 67.50 TL

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.