Hurda Trafo Fiyatları

Onarılamayacak kadar bozulmuş olan nesneler hurda olarak değerlendiriliyor. Bu nesnelerin hurdacılar tarafından eritilerek farklı maddelere dönüşümü sayesinde hem ülke ekonomisine katkı sağlanıyor hem de malzemelerin yeniden başka alanlarda da kullanılmasına olanak tanıyor. Kentlerin elektrik akımlarını sağlayan trafolar, sürekli kullanım halinde olan büyük nesneler olduğundan dolayı kullanılamayacak hale geldiğinde bir hurdacı ile iletişime geçilmesi gerekiyor. Aynı zamanda trafoyu hurdacıya verecek olanlar için fiyatlar çok önem kazanıyor. Gebze hurdacı arayışı içerisindeyseniz bizimle iletişime geçerek değerinde hurda trafo fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. Yazımızın devamında fiyat bilgisini görebilirsiniz.

Hurda Trafo Fiyatları Hangi Faktörlerden Etkilenir?

Hurda trafo fiyatları birçok faktörden etkileniyor. Her semtte olduğu gibi Gebze bölgesinde de hurdacı arıyorsanız, bu kriterlere göre trafo satışından ne kadar kazanacağınızı belirleyebilirsiniz.

  • Trafo ağırlığı, fiyat konusunda belirleyici faktörlerin başında geliyor. Minimum 590 kilogramlık trafolar için hurdacı ile iletişime geçmelisiniz. Maksimum bir ağırlık bulunmamakla birlikte trafoların ortalama kilosu göz önüne alındığında 6300 kilograma kadar ulaşabiliyor. Daha ağır olanlar için daha yüksek fiyatlar almanız mümkün.

Gebze Hurdacı olarak bizler, hurda trafo fiyatları söz konusu olduğunda mümkün olan en yüksek fiyatları veriyoruz ve Türkiye’nin her yerinden alım yapıyoruz.

  • Hurda trafoların fiyatları hakkında belirleyici unsurlardan bir diğeri ise trafonun gücüdür. Trafo ne kadar yüksek bir elektrik akımı taşıyabiliyorsa hurda da fiyatı da o denli yüksek olur. Minimum trafo gücü 100 KVA’dan başlıyor. En yükseği ise ortalama 2500 KVA’ya kadar çıkabilir. Bu güç miktarı arttıkça fiyat da artacaktır.
  • Trafonun markası da belirleyici unsurlar arasında yer alıyor. Bazı markaların daha kaliteli ürünler üretmesinden kaynaklı olarak hurdada fiyatı daha yüksek oluyor. Ayrıca, içeriğindeki malzemeler de daha kaliteli olacağından dolayı markadan markaya değişik fiyatlarla karşılaşabilirsiniz.
  • Trafonun hangi yılda üretiminin yapıldığı ve ne kadar süreyle kullanıldığı hurdaya çıkmış trafo fiyatları için önemli bir belirleyicidir. Üretim yapıldığı yıla göre trafonun ne kadar eski olup olmadığı anlaşılır. Ardından hangi yılda kullanıma başlandığı da önemlidir. Eski bir tarihte üretilmiş olup kullanımına geç başlandıysa bu durumda trafonun daha az yıprandığı anlamına geliyor.
  • Trafo içerisindeki sargının hangi malzemeden yapıldığı önemli bir konudur. Gebze hurdacı olarak bizler alüminyum veya bakır sargılı olmasına göre ücret noktasında  daha yüksek fiyat verebiliyoruz.. Bakırın daha değerli bir maden olmasından kaynaklı olarak alüminyuma nazaran daha yüksek fiyatlar almanız mümkündür.
  • Trafo içerisinde yağ olup olmaması veya içindeki yağ miktarı hurda trafoların fiyatları konusunda önemlidir.

Gebze Hurda Trafo Nasıl Alınır?

Hurda trafonun fiyatı kadar trafoların bulunduğu bölgeden nasıl alınacağı da önemli bir konudur. Büyük nesneler olduğundan dolayı özel bir taşıma gerekir. Bu nedenle köklü bir hurdacı ile iletişime geçmeli ve getir götür işlerinin firma tarafından yapıldığı konusunda emin olmalısınız. Aksi takdirde büyük nakliye masrafları ile karşılaşabilirsiniz.

Bizler Gebze başta olmak üzere İstanbul’un Anadolu yakasındaki birçok bölgede hizmet veriyoruz. Kütahya hurdacı olarak hizmete başladığımız bu serüvende sizlere daha iyi hizmet verebilmek için Türkiye’nin birçok bölgesinde yayılma konusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Hurda trafo fiyatları hususunda da var olan hurdalarınızı piyasa değerinde bir fiyatla sizlerden alıyor, tekrardan ülkemize kazandırıyoruz. Bu sayede eskimiş ve kullanılamaz durumda olan hurda trafoları kullanılmaya uygun başka nesnelere üstün tecrübemiz sayesinde dönüştürüyoruz. Sizler de hurda trafo fiyatları konusunda bilgi almak ve hurda trafolarınızı güvenilir bir hurda firmasına emanet etmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hurda Cinsi 0-50 KG Arası 50-500 KG Arası 500 KG ve Üzeri
Trafo Hurdası 10.50 TL/KG 11.00 TL/KG 11.50 TL/KG
Motor Hurdası 10.50 TL/KG 11.00 TL/KG 11.50 TL/KG
Balans 10.00 TL/KG 10.50 TL/KG 11.00 TL/KG

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir