Hurda Bakır Fiyatları

Hurda sektörü içerisinde bakır hurdaları en değerli olan hurda çeşitleri arasında yer alıyor. Bakır hurdaları birçok ürünün üretiminde hammadde özelliğini taşıyorlar. Hassas tartım ile ince ve kalın olarak tabir edebileceğimiz her türlü bakır hurdaları için fiyat biçiliyor. Hurda bakır fiyatları da birçok özelliğe bağlı olarak değişiklik gösterebiliyorlar.

Hurda bakır birçok alanda bulunabiliyor. Öncelikle yıkım ve tadilat sahalarında bol miktarda hurda bakır bulunur. Müteahhitler bu bakırları hurdacı ile iletişime geçerek inşaat esnasında ek gelir elde edebilirler. Ev tesisatları da bakır bulunan bir başka alanlardır. Yıkımı yapılan bir evde tesisat alanları incelenirse hurda bakır ile karşılaşılabilir. Elektronik eşyalar, bakır açısından zengindir. Kullanılamaz elektronik eşyaların içerisinde bulunan bakırlar hurdacıya satılabilir. Tüm bunların haricinde direkt olarak bakırdan üretilmiş birçok nesne bulunuyor. Bakır heykeller, bakır çatılar ve çok daha fazlası bakır hurda sınıfında değerlendirebilir. Sizler de bakır hurdalarınızı değerlendirmek için Gebze hurdacı arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hurda bakır fiyatları

HURDA BAKIR FİYATLARI

 Hurda Bakır Fiyatları 172,00 ₺/Kg
Lama Bakır Hurda Fiyatları 168,00 ₺/Kg
Kırkambar (Bobin, Yanık, Boru) Bakır Hurda Fiyatları 150,00 ₺/Kg
Çatı Bakırı hurda fiyatları  165,00 ₺/Kg
Bakır Kazan Hurda Fiyatı 150,00 ₺/Kg
Bakır (Kızıl) Talaş Hurda Fiyatları 130,00 ₺/Kg

Hurda Bakır Fiyatları Hangi Faktörlerden Etkilenir?

Hurda bakır fiyatları için birçok belirleyici faktör bulunuyor. Bakırın türüne göre değişik fiyatlarla karşılaşmanız mümkün. Bunların içerisinde soyma bakır hurdası en değerli olanların başında yer alıyor. Bunun yanında lama bakır hurdası da diğerlerine nazaran daha çok değerlidir. Kırma bakır, bobin, yanık, boru bakırları diğerlerine nazar bir miktar daha az değerli. Bakır çamuru ise tüm bakır çeşitleri arasında neredeyse yarı yarıya fiyatla daha az kazandırıyor.

Bakır hurdalarında bazı konular fiyatı ciddi bir şekilde etkiliyor. Burada bakırın kullanım amacı önemlidir. Örneğin elektrik motorları için üretilen bakırlar, hurda alım satımında farklı bir şekilde hesaplanır. İşlevini yitirmiş olan bakırlar için yalnızca ağırlık üzerinden bir fiyat hesaplaması yapılır. Bunların haricinde metal ya da plastik olarak ağırlık hesaplamaları yapılabiliyor.

Hurda bakır, en değerli hurdalar arasında yer alıyor. Çünkü bakırın doğası gereği birçok kez geri dönüştürülebilme özelliği bulunuyor. Bu sayede uzun sürelerce bir bakır nesneden başka birisine dönüşümler gerçekleşebiliyor. Hurda bakırın bu serüveninde ilk olarak üretici kazanıyor, ardından hurdaya geliyor ve hurdacı kazanç sağlıyor. Hurdayı satan kişiler de aracı olarak para kazanıyorlar. Tüm bu işleyiş devam ederken büyük bir istihdam alanı da yaratılmış oluyor.

Soyma Hurda Bakır Fiyatları Nedir?

Hurda bakır fiyatı konusunda bir araştırma yaptığımızda soyma bakır kavramı ile karşılaşıyoruz. Soyma bakırlar, iletim kablolarının içerisinde yer alan bakır tellerdir. Bu tellerin üzerinde bulunan kablo plastiği sökülür ve içerisinde yalnızca bakır tel kalır. Bu durumda da hurdada farklı bir fiyat üzerinden değerlendirilirler.

Hurda Bakır Nasıl Alınır?

Ellerinde bakır hurdası bulunan kişiler, Hurda bakır fiyatları konusunda bir araştırma yaptıktan sonra bu hurdaların nasıl alınacağı konusunda tereddüt yaşıyorlar. Firmamız belirli bir kilogramın üzerindeki hurdaları özel araçlarla sizden alıyor. Gebze hurdacı ile iletişime geçerek hem bakır hurdalarınızın dağınıklığını kısa bir sürede ortadan kaldırabilir hem de buradan güzel tutarlar kazanabilirsiniz.

Kütahya’da hizmet vermeye başladığımız hurda bakır serüvenimizde, deneyimli kadromuz ile Gebze çevresinde de sizlerleyiz. Her türlü bakır hurdalarınızı piyasa değerinde satın alarak müşteri memnuniyetini yakalıyoruz. Hurda bakırın fiyatı günümüzde birçok adreste belirli bir çevrede dolaşsa da nakliye, iletişim, hızlılık gibi faktörlerle sektörde ön plana çıkmayı başarıyoruz. Sizler de hurda bakırlarınızı güvenle yüksek fiyatlara satmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, konforlu alışverişin keyfini çıkartabilirsiniz.

 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir