Paslanmaz Hurda Fiyatları

Paslanmaz hurda fiyatları Paslanmaz özelliklere sahip günümüzde birçok alanda sanayi ve otomotiv sektörü başta olmak üzere kullanılan ancak zaman içerisinde kullanılamaz vaziyete gelmiş olan maddeler paslanmaz hurda olarak isimlendiriliyor. Bu maddeler bazı numaralar ile belirleniyor ve bu numaralar paslanmaz hurdanın kalitesini temsil ediyor. Paslanmaz hurda alım satımı yapılırken bu numaralar baz alınıyor. Paslanmaz hurda fiyatları da bu numaralar baz alınarak belirleniyor. Paslanmaz krom ve hurdaları hakkında daha detaylı bilgi aşağıda belirtilmiştir.

hurda-paslanmaz-fiyatlari

Paslanmaz Hurda Nedir?

Minimum %10,5 oranında krom içeren demir – karbon alaşımları paslanmaz olarak ifade edilir. Aslında hurdacılıkta paslanmaz denilen ifade paslanmaz çeliktir. İçeriğindeki krom, çeliği paslanma etkisinden korur. Bu çelikler diğerleri gibi lekelenmez, pas tutmaz ve korozyona uğramazlar. Paslanmaz çeşitleri hayatımızın birçok alanında karşılaştığımız bir çelik türüdür. Evlerde kullandığımız çatal bıçaklar, saatler, havacılık endüstrisi ve savunma sanayi gibi pek çok alanda paslanmazlar ile karşılaşılabilir. Bu ürünlerin artık kullanılamaz hale gelmesi ile de paslanmaz hurda ortaya çıkar.

Kullanım döneminde ne kadar hırpalandığı, içeriğindeki elementler ve çok daha fazla faktör paslanmaz hurda fiyatları konusunda belirleyici unsurlardandır. Örneğin bu unsurlar ve fiyatlandırmalar aşağıda belirtilmiştir.

Paslanmaz Hurda Özellikleri Nelerdir?

Paslanmaz çeliklerin en büyük avantajı %100 oranında geri dönüştürülebiliyor olmasıdır. İçerisindeki elementler sayesinde de farklı farklı isimler almak özelliği bulunuyor. Örneğin, Östenik açısından fazla olan çelikler östenik paslanmaz çelik olarak adlandırılırlar.

Paslanmaz hurdaların içeriğindeki elementlere göre manyetik alana girme veya girmeme özellikleri bulunur. Genel olarak hepsi korozyona karşı dayanıklıdır. Mutfak eşyaları, inşaat sektörü, otomotiv sanayi, kimya sanayi, petrol, tekstil, kağıt ve daha birçok sektör paslanmaz çelikten yararlanır. Paslanmaz hurda için de bu alanlardaki artık çelik parçaları toplanabilir.

Paslanmaz Çeşitleri Paslanmaz Hurda Fiyatları Üzerinde Etkili midir?

Paslanmazlar bazı sayılarla isimlendiriliyorlar ve bu sayılar hurda sektöründe paslanmazlar için ortak bir dil oluşturuyorlar. 310 kalite paslanmaz hurda, paslanmaz arasında en çok değere sahip hurda çeşididir. Bu madde içeriğinde yoğun miktarda nikel ve krom barındırıyor. Ayrıca çok yüksek sıcaklıklar altına girse bile paslanmama özelliğini muhafaza edebiliyor. Madensel açıdan da diğer paslanmaz çeliklerden daha üstündür. Tüm bu özellikler paslanmaz hurda fiyatları arasında 310 kalite paslanmaz çeliğin ön plana çıkmasını sağlıyor.

310 kalite paslanmaz hurdanın ardından fiyat açısından en çok değere sahip paslanmaz çeşidi 316 kalite paslanmaz hurda yer alıyor. Bu çeliğin özelliği deniz suyu ve asidik ortamlar gibi zorlu koşullarda bile korozyona uğramıyor olmasıdır. Bu nedenle sıvı tankları, kimya sektörü, petrokimya endüstrisi gibi çeliğe kimyasal maddelerin temas edeceği sektörler için birebirdir.

Çok sayıda paslanmaz çelik çeşidi bulunuyor. Ancak en ucuzları 430 paslanmaz hurdası, 201 ve 202 kalite paslanmaz hurdasıdır. İçlerinde daha az nikel bulundururlar ve östenik gruba dahil edilmezler. Manyetik alan da oluşturamazlar.

Hurda Paslanmaz Fiyatları 2023

Hurda Paslanmaz 304 Krom Fiyatı 33,00 ₺/Kg
Hurda Paslanmaz 304 Krom Talaşı Fiyatı 20,00 ₺/Kg
Hurda Paslanmaz 316 Krom Fiyatı 54,00 ₺/Kg
Hurda Paslanmaz 316 Krom Talaşı Fiyatı 29,00 ₺/Kg
Hurda Paslanmaz 310 Krom Fiyatı 65,00 ₺/Kg
Hurda Paslanmaz 310 Krom Talaşı Fiyatı 30,00 ₺/Kg
Hurda Paslanmaz 430 Krom Fiyatı 15,00 ₺/Kg
Hurda Paslanmaz 201 Krom Fiyatı 15,00 ₺/Kg
Hurda Paslanmaz 202 Krom Fiyatı 15,00 ₺/Kg
Anot Nikel %99 Fiyatı 120,00 ₺/Kg

Gebze Paslanmaz Hurda Fiyatları

Paslanmaz hurda fiyatları, bulunduğu bölgeye göre değişiklik gösteriyor. Bu hurdalar genellikle fabrika bölgelerinde bulunduğundan dolayı bu bölgelerde hurdacılığı kolayca yapılabiliyor. Üstelik bu hurdacılık esnasında geniş bir istihdam alanı ortaya çıkartılmış oluyor. Hurdayı toplayan kişiler hurda firmalarına bunları satarak para kazanabiliyorlar. Hurda şirketinde çalışanlar da bu maddelerin geri dönüşümünde rol alıyorlar. Bu sayede ülke ekonomisine önemli bir katkı sağlanırken birçok aile de bu sektörden geçimini sağlıyor.

Güvenilir hurda satışı yapmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Paslanmaz hurda fiyatları konusunda özenle davranarak hassas ölçümler yapıyor ve maddi anlamdaki hakkınızı size teslim ediyoruz. Kolay iletişim, söz verilen tarihte adresten hurda alımı ve çok daha fazla özelliğimiz ile sektörde önde gelen hurda firması olma unvanını taşıyoruz.

GÜNCEL HURDA PASLANMAZ (KROM) ALIM FİYATLARIMIZ
HURDA CİNSİ KG BİRİM FİYATI
1 430 Kalite Hurda Paslanmaz 15.50 TL
2 201 Kalite Hurda Paslanmaz 15.50 TL
3 304 Kalite Hurda Paslanmaz 34.50 TL
4 316 Kalite Hurda Paslanmaz 50.00 TL
5 310 Kalite Hurda Paslanmaz 55.00 TL
6 304 Kalite Paslanmaz Talaşı 25.90 TL
7 316 Kalite Paslanmaz Talaşı 44.00 TL
8 310 Kalite Paslanmaz Talaşı 43.00 TL
9 202 Kalite Hurda Paslanmaz 9.50 TL

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir